obsługa prawna firm Opole
Obsługa prawna firm to nic innego jak świadczenie usług prawnych na rzecz przedsiębiorstwa. Klient korzysta z usług specjalistów tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Zakres i koszt obsługi prawnej przedsiębiorstwa uzależnione są od profilu prowadzonej działalności i charakteru prowadzonych usług, a także potencjalnych zagrożeń prawnych.

Przede wszystkim - szeroki zakres usług

W ramach korzystania z obsługi prawnej firmy przez kancelarię prawną, skupiającą w swoich szeregach prawników specjalizujących się w różnych gałęziach prawa, przedsiębiorca ma zapewnioną kompleksową pomoc prawną z każdej jego dziedziny. Zatrudnienie prawnika w firmie niestety nie zawsze będzie trafnym i tańszym rozwiązaniem - nie ma osoby znającej się w takim samym stopniu w różnych dziedzinach prawa, stąd też nie będzie ona zdolna do podjęcia prawidłowych działań w każdej sytuacji.

Obsługa prawna firm umożliwia zaoferowanie szerokiego wachlarza usług i czynności prawnych, takich jak:

  • doradztwo z zakresu różnych dziedzin prawa,
  • reprezentowanie klienta podczas postępowań sądowych, czy administracyjnych,
  • reprezentowanie klienta przed organami egzekucyjnymi i organami administracji publicznej,
  • tworzenie pism urzędowych,
  • przygotowywanie różnych rodzajów umów (handlowych, leasingu, itp.),
  • pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których poprzez podpisanie umów bez konsultacji prawniczej, przedsiębiorcy przysparzają sobie wielu nieprzyjemnych konsekwencji (przede wszystkim finansowych) i dopiero wtedy szukają profesjonalnej pomocy prawnej. Koszt stałej obsługi prawnej jest znacznie niższy w porównaniu do ewentualnych kosztów błędnie podjętych działań "na własną rękę". Poszukiwanie rozwiązań naszych problemów w Internecie na tzw. forach lub stronach tematycznych pochłania wiele cennego czasu i niestety nie daje gwarancji, że otrzymane tam informacje są właściwe i nie pociągną za sobą dalszych negatywnych konsekwencji. Stała obsługa prawna firmy jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym, niż korzystanie z usług doraźnych, czy stałe zatrudnianie prawnika wewnętrznego.

Spokojne prowadzenie firmy

Korzystając z obsługi prawnej swojego przedsiębiorstwa przedsiębiorca nie naraża się na liczne zagrożenia, które mogą stać się realne, gdy działania i decyzje będą podejmowane przez osoby bez odpowiedniej wiedzy prawnej. Umożliwia to spokojne prowadzenie firmy, zmniejszenie poziomu stresu i ilości problemów wynikających z niewiedzy i braku doświadczenia w dziedzinie prawa. Poziom ryzyka wystąpienia błędów maleje do minimum, przedsiębiorca może skupić się na dalszym rozwoju swojej działalności.

Dokładna znajomość specyfiki prowadzonej działalności

Korzystanie z doraźnych usług prawnych nie zawsze daje gwarancję rozwiązania sprawy zgodnie z polityką prowadzonego przedsiębiorstwa. Współpraca stała wprowadza możliwość zaznajomienia się przez kancelarię ze specyfiką Twojej firmy, a także ze zwyczajami panującymi w branży. Fakt ten znacząco podnosi jakość świadczonych usług prawnych, gdyż daje to możliwość wybrania najbardziej efektywnych rozwiązań, zabezpieczających interesy przedsiębiorstwa. Kolejnym korzystnym czynnikiem jest przewaga czasowa - prawnik świadczący pomoc prawną w ramach zlecenia jednorazowego może potrzebować wiele czasu na zapoznanie się z sytuacją prawną firmy, a następnie z pojawiającym się problemem.Źródło: poradniki-finansowe