regeneracja DPF

Alimenty na dziecko podczas sprawy rozwodowej | Adwokat Wrocław

Sąd może orzec alimenty na wspólne potomstwo małżonków podczas sprawy rozwodowej. Orzeka także, w jaki sposób rodzice będą wychowywać dzieci oraz do jakiej wysokości będą zobowiązani w przypadku ponoszenia kosztów związanych z ich utrzymaniem.
regeneracja DPF

Kredyt, a rozwód - co warto wiedzieć?

Jak wygląda spłata wspólnie zaciągniętego kredytu po orzeczeniu rozwodu między małżonkami?
regeneracja DPF

Konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie | Adwokat Wrocław

Jak wygląda postępowanie rozwodowe, w trakcie którego sąd orzeka o winie jednego z małżonków?
regeneracja DPF

Rozwód Wrocław - jak wygląda sprawa rozwodowa?

Sprawą rozwodową nazywamy proces cywilny rozpoczęty pozwem jednego ze współmałżonków, który domaga się od sądu rozwiązania małżeństwa, czyli udzielenia rozwodu. Decyzja o rozwodzie jest decyzją dość trudną, wywołującą dużo negatywnych emocji. Najtrudniejszą jednak jego częścią jest sama sprawa rozwodowa. Jak zatem wygląda jej przebieg?
regeneracja DPF

Alimenty na pełnoletnie dziecko | Wrocław | Nysa | Opole

Rodzice muszą dostarczać swojemu potomstwu środki utrzymania i wychowania - obowiązek ten nie wygasa wraz z osiągnięciem pełnoletności przez dziecko. W jakich sytuacjach alimenty płacone są na pełnoletnie dziecko?
regeneracja DPF

Rozwód - na czym polega podział wspólnego majątku? | Wrocław

Wspólność majątkowa pomiędzy małżonkami powstaje wraz z dniem zawarcia małżeńskiego (wyjątek: podpisanie intercyzy przed ślubem). Do wspólnego majątku zaliczane jest wszystko to, czego oboje się dorobili w trakcie jego trwania (zarówno wspólnie jak i samodzielnie).
regeneracja DPF

Obsługa prawna firm - jakie może przynieść korzyści? - Wrocław, Opole, Nysa

Świadczenie obsługi prawnej Twojej przedsiębiorstwa poprzez zewnętrzną firmę, zatrudniającą prawników-specjalistów, niesie za sobą wiele korzyści.
regeneracja DPF

Separacja czy rozwód?

Co to jest separacja i czym różni się od rozwodu?
regeneracja DPF

Pozew o alimenty na dziecko

Jak uzyskać alimenty w przypadku, gdy drugi rodzic nie dopełnia obowiązku utrzymywania swojego potomstwa? Jak przygotować pozew o alimenty?
regeneracja DPF

Rozwód Wrocław - jakie dokumenty są potrzebne?

Wnosząc o rozwód koniecznym jest załączenie wszystkich wymaganych dokumentów - w przeciwnym wypadku zostaniemy wezwani do ich dostarczenia przez Sąd, co ma dość niekorzystny wpływ na czas postępowania.